Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
zobacz pozostałe obiekty
 1. Strona główna
 2. Atrakcje
 3. Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

- Międzywodzie -

Zalew Kamieński

To zalew na rzece Dziwnie, który niewątpliwie stał się ulubionym miejscem dla amatorów sportów wodnych, wędkarzy oraz żeglarzy. Na zalewie znajduje wyspa Chrząszczewska - trzecia, biorąc pod uwagę wielkość, wyspa w naszym kraju, u której podnóża leży wielki kamień narzutowy (obwód aż do dwudziestu metrów). Ten "Głaz Królewski" był oznacznikiem w nawigacji, przyczyniając się do zaistnienia nazwy miasta Kamień Pomorski.

Przystań jachtowa

Na miłośników żagli czeka na wskroś odnowiona oraz dostosowana do unijnych standardów przystań jachtowa przy Zatoce Kamieńskiej - cumują tu niewielkie jachty, można wypożyczyć sprzęt pływający. Latem można popłynąć turystycznym stateczkiem w rejs po zalewie. 

Jezioro Martwa Dziwna

Podczas pieszej wędrówki z Międzywodzia do Dziwnowa, nico zbaczając ze szlaku, możemy napotkać na swojej drodze piękne, urokliwe jezioro. Przed laty było one ujściem rzeki Dziwny, które w naturalny sposób zostało wypłycone. Stąd decyzja , by je zasypać i przekopać nowy kanał. Obecnie Martwa Dziwna jest użytkiem ekologicznym, który chętnie odwiedzają wędkarze oraz ornitolodzy. Ci ostatni interesują się jeziorem, gdyż leży ono na szlaku przelotowym ptaków.

Kino Fala

Dla miłośników kina, w niepogodę, by miło spędzić czas - takie rozwiązania oferuje sezonowe Kino Fala, znajdujące się w Międzywodziu przy ulicy Westerplatte 14. To doskonała okazja, by nadrobić filmowe zaległości.

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy położony jest niedaleko Międzywodzia na malowniczej wyspie Wolin. Charakterystyczną cechą Parku są wysokie nadmorskie klify które należą do najwyższych na całym polskim wybrzeżu. Klify osiągają wysokość do 93 m n.p.m. 


- Dziwnów (5,5 km od Międzywodzia) -

Port rybacki

Usytuowany jest przy  nabrzeżu Dziwny. W tutejszej marinie znajduje się miejsce dla około dwudziestu jachtów. Tutaj w sezonie letnim odbywają się regularne wycieczkowe rejsy po Morzu Bałtyckim, które są jedną z najbardziej popularnych i lubianych atrakcji wśród wczasowiczów.

Park Miniatur i Kolejek

To ciekawa atrakcja w Dziwnowie, która pozwoli wczasowiczom urozmaicić sobie wypoczynek nad polskim morzem. W parku można zobaczyć przepiękne latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu, a także miniaturowe parowozy poruszające się między nimi. Znajduje się tam również Kolejka Parkowa w miniaturze. Jest to replika prawdziwego parowozu Px48, która przewozi dzieci oraz dorosłych.

Most zwodzony nad rzeką Dziwną

Łączy Dziwnów ze stałym lądem od strony Międzywodzia. Konstrukcja już z daleka przyciąga wzrok – wykonanego ze stali i pomalowanego na czerwono mostu nie sposób jest przeoczyć.
W czasie sezonu letniego most podnoszony jest o każdej pełnej godzinie. W ten sposób tworzy się szesnastometrowe przejście dla kutrów i jachtów. Proces ten jest bardzo widowiskowy i chętnie oglądany przez wypoczywających w Dziwnowie turystów.

Aleja Gwiazd Sportu

To zespół replik medali uzyskanych w dziedzinie sportu. Aleja leży przy ulicy Reymonta, a pierwszy medal odsłonięto w 2002 roku. Co roku, w wakacje, odsłaniane są kolejne medale.

Park Zdrojowy

To jedna z niewątpliwych atrakcji tego miasta. Na terenie parku występuje bowiem stary drzewostan – wiele drzew ma status pomników przyrody – a także żyją tu chronione gatunki zwierząt. W obrębie parku leży także Jezioro Martwa Dziwna, rozciągające się wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

 

- Wolin (22,7 km od Międzywodzia) -

Centrum Słowian i Wikingów

To Skansen usytuowany na nabrzeżu rzeki Dziwna.
Znajduje się tutaj kilkanaście obiektów- replik wczesnośredniowiecznego Wolina (dziś liczba obiektów to 27 chat, 2 bramy z wałami i umocnieniami obronnymi, nabrzeże portowe) przeznaczonych do zwiedzania. Można wziąć udział w ciekawych Warsztatach Archeologii Eksperymentalnej bądź słynnym, corocznym Festiwalu Słowian i Wikingów.

 

- Kamień Pomorski (17,4 km od Międzywodzia) -

Kamień Pomorski to niezwykle malownicze miasto Pomorza Zachodniego położone nad samym brzegiem Zalewu Kamieńskiego. Dzięki swej wyjątkowej architekturze miasto znajduje się na szlaku zabytków sztuki romańskiej. Ponadto w Kamieniu Pomorskim, w okresie wakacyjnym, odbywa się coroczny Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, podczas którego w każdy piątek można usłyszeć muzyków z całego świata. 
Miasto posiada również walory uzdrowiskowe – słynie z solanki oraz borowiny.  

Atrakcje Kamienia Pomorskiego:

 • Katedra św. Jana Chrzciciela 
 • Muzeum Kamieni
 • Brama Wolińska
 • Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
 • Pałac Biskupi
 • Marina

 

- Międzyzdroje (26 km od Międzywodzia) -

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów polskiego wybrzeża. Przepiękne, szerokie plaże, zadbane parki i moc atrakcji przyciągają tu nie tylko celebrytów. Malownicze położenie na wyspie Wolin, na skraju Parku Narodowego, wśród niezwykłych krajobrazów i w sprzyjającym mikroklimacie przyciąga tu turystów z kraju i zagranicy.

Atrakcje Międzyzdrojów:

 • Molo 
 • Promenada Gwiazd
 • Zagroda Pokazowa Żubrów
 • Jezioro Turkusowe
 • Wzgórze Gosań
 • Gabinet Figur Woskowych
 • Muzeum Przyrodnicze
 • Oceanarium
 • Planetarium
 • Park Zdrojowy
 • Muzeum Bunkier V-3
Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź
z nami na bieżąco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij