plaza

Międzywodzie

Międzywodzie to letniskowa i zarazem kameralna miejscowość położona jest w odległości 4,5 km od Dziwnowa, 20 km od Międzyzdrojów i 40 km od Świnoujścia. Kąpielisko istniało tu już od początku XX w. Miejscowość położona wśród prastarych lasów bukowych i dębowych wyróżnia się wybitnymi walorami krajobrazowymi. Poszczycić się może również szeroką, piaszczystą plażą jak i wspaniałym mikroklimatem.

Położenie Międzywodzia sprawia, że woda w morzu jest tu cieplejsza niż w innych rejonach wybrzeża. Na plażę wchodzi się przez średniej wielkości wydmy, w zachodniej części udostępniony jest specjalny zjazd dla niepełnosprawnych. Szeroka i czysta plaża przyciąga również najmłodszych wczasowiczów. Doskonałą atrakcją dla dzieci jest zjeżdzalnia wodna. Niedaleko głównego zejścia na plażę znajduje się rozbudowujący się z roku na rok kompleks dyskotekowo-barowy. Miejsce to jest idealne także na brzydkie dni – dzięki szklanemu wiatrochronowi można przyjść pooglądać morze nawet w czasie sztormu.

Atrakcje znajdą tu nie tylko miłośnicy morza i złotych plaż ale także pasjonaci sportów wodnych i wędkarstwa. Aktywnie wypocząć można również na specjalnie przygotowanych trasach rowerowych, a pasjonaci pieszych spacerów podziwiać piękno natury mogą dzięki spacerom przez promenadę zlokalizowaną na szczycie wydm nadmorskich. W pobliżu miejscowości znajduje się Woliński Park Narodowy, umożliwiający bliski kontakt z przyrodą. Stanowi on najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego wraz z unikalną – wyspiarska delta Świny oraz przybrzeżnym pasem wód Bałtyku. Osoby pragnące spróbować swoich sił w grze w golfa zachęcamy do skorzystania z kursu w klubie golfowym.

Atrakcje w okolicy

Wyspa Wolin: Rezerwat Pokazowy Żubrów, w rezerwacie tym oprócz żubrów zobaczyć można dziki, sarny, jelenie i orły bieliki.

Świnoujście: jedyne miasto w Polsce położone na trzech wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór. Na uwagę zasługuje Delta Świny – obszar specjalnej ochrony ptaków, rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie, wydma szara i wydma biała m.in. na Półwyspie Przytorskich, podziemne miasto.

Międzyzdroje: punkt widokowy Góry Gosań – 95 m n.p.m. – najwyższy klif nad polskim morzem. Promenada Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, dom do góry nogami.

Dziwnów: widokowa promenada nadmorska w Parku Zdrojowym z okazałym starodrzewiem. Port rybacki z mariną. Aleja Gwiazd Sportu z replikami medali sportowców.

Kamień Pomorski: zespół katedralny zakwalifikowany jako pomnik historii ,a w nim: kontrkatedra św. Jana Chrzciciela, pałac biskupi, plebania katedralna, dom dziekana,gotycki wirydaż katedralny. Stare miasto – kościół Wniebowzięcia NMP, ratusz, wieża Piastowska.

Trzęsacz: legendarne, gotyckie ruiny kościółka stojącego na koronie nadmorskiego klifu, oddalonego niegdyś o 2 km od brzegu morza.

Trzebiatów: miasteczko nazywane ze względu na ilość zachowanych zabytków ” Pomorskim Kazimierzem” lub „Małym pomorskim Krakowem”. Warto zobaczyć kościół mariacki z XIV wieku ( sanktuarium z jedną z najwyższych wież kościelnych w Polsce). W wieży tej znajduje się również jeden z najstarszych dzwonów w Polsce, natomiast drugi należy do największych. Baszta Kaszana, stare Miasto z zabytkową zabudową – ratusz, kamienice. Barokowy Zespół Pałacowo-Zamkowy ( z izbami muzealnymi – wstęp odpłatny) – mieszkała w nim m. in. Polska księżniczka Maria Czartoryska.